Твоя нерухомість
твоя нерухомість

Оренда нерухомості в Україні

Оренда нерухомості в Україні – найактивніший сегмент ринку нерухомого майна. У березні-травні поточного року попит на винайм житла сягнув критично високих позначок. Через внутрішнє переміщення громадян, які утікали від російської окупації й активних військових дій, на початку весни у секторі оренди нерухомості виник «надзвичайний стан».

Найпопулярнішим видом нерухомого майна на винайм були бюджетні однокімнатні і двокімнатні квартири. Трикімнатні квартири комфорт-класу орендували сім’ї з вищим бюджетом. Приватні будинки, незважаючи на віддаленість від об’єктів розвиненої інфраструктури, винаймали переважно у передмісті і селах. Попри максимально підвищений попит на оренду житла, багато людей були згідні на продаж нерухомості.

Комерційна оренда нерухомості, як і оренда земельних ділянок і паркінгів, у цей час не була затребувана споживачем.

Частині переміщених осіб вдалося орендувати квартири у Львові та області, Ужгороді, Тернополі, Луцьку, Чернівцях тощо. Велику кількість внутрішніх мігрантів розселяли у гуртожитках, школах, садочках, оскільки приватно орендувати бодай кімнату на заході країни було вкрай складно. Окрім того, пошук місця для проживання для внутрішніх мігрантів ускладнювало різке підвищення цін на винайм житла.

Ситуація з нерухомістю в оренду порівняно стабілізувалася наприкінці квітня – на початку травня. Багато українців, які утікали від війни, виїхали за кордон, а кияни, чернігівці та мешканці цих областей після звільнення міст із окупації здебільшого повернулися у свої домівки.

Наприкінці червня – у липні поточного року, з огляду на інформацію порталів нерухомості, попит на оренду житла став дещо нижчим від пропозиції.

Вийшла зі стану стагнації оренда комерційної нерухомості.

Яка зараз ситуація у секторі оренди житла

Наразі на українському ринку нерухомості оренда житла за рівнем активності й надалі впевнено перевершує купівлю-продаж. Зняти квартиру в західних чи центральних областях України уже не так складно, як весною.

Також не проблемно здати нерухомість у користування. Згідно з аналізом опублікованих оголошень на спеціальних сайтах, загалом попит на винайм житла у нашій країні переважно пропорційний пропозиції. За винятком міст західного напрямку: тут попит дещо перевищує пропозицію. У Києві оренда житла відновилася до довоєнних масштабів.

Нерухомість в оренду: чого очікувати

На активність на ринку нерухомого майна суттєво впливає початок навчального року. Кінець серпня-вересень – період, коли діти йдуть у школу і до міст приїжджають студенти. Оскільки цьогоріч відновлено стаціонарну форму навчання, додому повернуться багато студентів і школярів, які виїхали за кордон у перші місяці війни. Більш платоспроможна категорія українців захоче купити житло для своїх дітей-студентів у віддалених від фронту обласних центрах України. Масовий клієнт обере довготривалу оренду житла.

Наступний пік активності у секторі винайму житлової нерухомості варто очікувати наприкінці грудня-початку січня. У новорічно-різдвяні свята сформується вищий попит на подобову оренду квартир і приватних садиб на заході України.

Загалом довгострокова оренда житлової нерухомості охоплює на ринку нерухомого майна в Україні винайм квартир, кімнат у квартирах, приватних будинків чи їх частин.

Оренда комерційної нерухомості в Україні представлена такими позиціями, як винайм офісних приміщень, для магазину, кафе, ресторану, шиномонтажу, СТО, автомийки, салону краси, складу, торгової точки на ринку тощо.

Оренда паркінгів розділяється на винайм гаражів і паркомісць, зокрема підземних.

Оренда земельних ділянок розподілена за такими категоріями: житлової та громадської забудови, сільськогосподарського призначення, сільськогосподарська з правом забудови, водного, лісового фондів, оздоровчого та рекреаційного призначення.