Молоді сім’ї оформили 209 пільгових кредитів на житло

За інформацією Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло), упродовж січня-вересня 2020 року молоді родини оформили 209 пільгових довгострокових кредитів на придбання помешкання. Серед них 118 кредитів здійснено за рахунок місцевих бюджетів, 91 – за рахунок статутного капіталу Держмолодьжитла.

Попри те, що у Державному бюджеті на фінансування житлових програм коштів майже не було, регіональним управлінням Держмолодьжитла вдалося підписати 400 договорів за низкою програм, якими опікується Фонд.

Науковці, педагоги, працівники бюджетної сфери, учасники бойових дій в АТО, внутрішньо переміщені особи за цей час отримали 82 пільгові кредити. І теж чи не усі за рахунок місцевих бюджетів – 81.

На думку голови правління Держмолодьжитла Сергія Комнатного, «наявні показники реалізації житлових програм точно не можна вважати достатніми. Ситуація … веде до загострення соціального напруження в країні.

На тлі окремих позитивних рішень центральної влади, як-от запровадження програми кредитування окремих категорій під 3 %, загалом негативна ситуація спостерігається вже протягом останніх шести років. Очевидно, що зусиль самого лише місцевого самоврядування для системного та масового забезпечення українців власним доступним та достатнім житлом недостатньо. Потрібні консолідовані дії в цьому напрямку….

Сподіваємося, під час розгляду Державного бюджету України на 2021 рік будуть враховані численні пропозиції народних депутатів, які вже надійшли, щодо повноцінного фінансування житлових програм. Також суспільство очікує на продовження дії державної програми забезпечення молоді житлом, термін якої спливає 2020 року».

Новини на тему

Плани Уряду щодо кредитів на житло висвітлено у нашому матеріалі

Про розвиток іпотечного кредитування в Україні можна прочитати у наших новинах

Представники молодих родин розповіли про свої уподобання щодо житла у нашому бліц-опитуванні