Як дізнатися, чи нарахована субсидія 2021-2022: детальна інструкція й поради

Про те, чи призначено Вам субсидію, можна дізнатися, не виходячи з дому і не телефонуючи представникам соцслужб. В Україні діє онлайн-перевірка статусу надання субсидії і її розміру.

Цей інтернет-ресурс розробило Міністерство соціальної політики, аби споживачі могли швидко і безконтактно, особливо у час карантину, дізнатися про стан свого запиту на отримання допомоги від держави. Основою для онлайн-сервісу слугує Єдиний державний реєстр отримувачів субсидій.

Інструкція з перевірки надання субсидії онлайн

Отож, щоб отримати відомості щодо призначення житлової субсидії 2021-2022 року, дотримуйтеся простих кроків: 

1) потрібно завітати на сайт subsidii.ioc.gov.ua. Тут Вам доведеться заповнити кілька інформаційних рядків;

2) введіть латиницею свою електронну пошту. Це потрібно для авторизації;

3) оберіть область, населений пункт, вулицю, номер будинку і квартири, на яку поширюватиметься держдопомога;

4) підтвердьте, що Ви не робот, і натисніть кнопку «Пошук»;

5) у результаті висвітлиться така інформація чи дієва субсидія за вказаною адресою, на який період – опалювальний (із 1 жовтня поточного року – до 30 квітня наступного року) чи неопалювальний (з 1 травня до 30 вересня поточного року). 

інструкція з оформлення субсидії

Якщо Ви вже отримували державну допомогу на оплату комунальних послуг, за пошуком розкриються відомості про минулі призначення і розміри, форми виплати субсидій, звітність про виконання послуги. Тут також міститься інформація про місцезнаходження особової справи отримувача і номер телефону для контактів із відділом соцслужби.

Субсидія 2021-2022: практичні поради

Водночас, якщо Ви тільки плануєте подавати документи на отримання житлової субсидії 2021-2022, варто дослухатися до таких рекомендацій:

  • опалювальний період – більш затребуваний час для державної допомоги на оплату комуналки, ніж, скажімо, літній сезон. Адже плата за опалення домівок у рази здорожчує комунальні послуги, і кількість охочих оформити держдопомогу більшає. Тому не зволікайте, подавайте заявку на субсидію вчасно;
  • якщо Вам призначена субсидія на неопалювальний сезон 2021 року, з настанням опалювального періоду 2021-2022 року Вам нарахують цей вид допомоги від держави автоматично. Подавати ще раз заяву до соцслужби не потрібно. Щоправда, з цього правила є два винятки:

а) якщо субсидія була встановлена за фактичним місцем проживання (Ви орендуєте житло або належите до категорії внутрішньо переміщених осіб);

б) якщо субсидію надали без врахування зареєстрованих мешканців, які не проживають за місцем реєстрації;

    субсидія-2021-2022
  • у зв’язку з чималою кількістю охочих оформити субсидію на опалювальний сезон, щоб опрацювати Вашу заяву й прийняти рішення про призначення допомоги на оплату комунальних послуг, потрібен час. Тому не варто хвилюватися, якщо навіть упродовж місяця соцслужби не повідомлять Вам про надання субсидії. Це не вплине на нарахування держдопомоги, її виплатять з часу призначення;
  • під час підготовки документів для звернення щодо субсидії пам’ятайте: працівники соціальних служб отримують дані про Ваші доходи із власної бази, і з бази фіскальної служби, Пенсійного фонду, навчальних закладів тощо;
  • виплати за нарахованою субсидією можна отримати готівкою у відділеннях Укрпошти. Якщо Вам зручніше, коли кошти надходять на банківську карту, напишіть про це заяву у представництві соціальної служби, вказавши назву банку та номер карти, на яку зараховуватимуть гроші.

Отже, перевірити, чи Вам надали субсидію, а також дізнатися про її розмір і період призначення, можна онлайн.

Під час опалювального сезону попит на субсидію зростає. Намагайтеся не зволікати із поданням заяви на цей вид держдопомоги.

Якщо Вам призначено субсидію на неопалювальний період-2021, її продовжать автоматично і на опалювальний сезон 2021-2022 (якщо Ваша заява не входить до винятків).

Автоматична оцінка нерухомості: як це діє?

Як оформити право власності на житло в новобудові: інструкція

Як повернути пенсійний збір, якщо купив житло вперше?