Як встановити межі земельної ділянки

Обгородити парканом, забити дерев’яні кілки чи закопати бетонні стовпці не означає, що таким чином закріплено межі земельної ділянки. Це можуть бути побутові, умовні позначення розмірів земельного наділу.

Офіційно встановити межі земельної ділянки можуть тільки кваліфіковані й уповноважені на те особи.

Визначення меж земельного наділу – це офіційна процедура з відображення координат ділянки з Державного земельного кадастру на місцевості. Flombu.com з’ясував, коли потрібно встановлювати межі ділянки, куди звертатися і які документи для цього готувати.

Для чого потрібно визначати межі земельної ділянки?

Встановлення меж земельної ділянки – це визначення її параметрів на місцевості, тобто у натурі. Фіксують метричні характеристики наділу межовими знаками.

Встановлені межі земельного угіддя – так звані поворотні точки – це офіційно підтверджені границі території, порушення котрих без погодження із власником землі вважається незаконним.

що таке межові знаки

Найчастіше межі ділянки встановлюють тоді, коли виникає потреба у документальному відображенні її фізичних розмірів, тобто – під час виконання певних видів робіт чи оформлення документів на землю. А саме:

  • під час купівлі-продажу, здачі в оренду земельної ділянки;
  • у разі будівельної чи проектної діяльності на вказаній території;
  • для вирішення спорів щодо межі із власниками сусідніх обійсть;
  • чи просто за потреби заміни чи закріплення межових знаків.

Куди звернутися, щоб встановити межі земельної ділянки?

Для визначення меж земельного уділу потрібно звернутися до землевпорядної організації. Зауважте: землевпорядники сільських (селищних) рад такі послуги не надають.

Працівники землевпорядної організації розробляють технічну документацію із землеустрою, зокрема щодо встановлення меж ділянки. Для цього із такою організацією необхідно укласти договір.

Документи, потрібні для підписання договору із землевпорядною організацією

Щоб підписати договір із землевпорядною організацією про надання послуг із виготовлення технічної документації на землю, знадобляться такі документи:

  • які засвідчують право власності на землю чи користування ділянкою;
  • дозвіл міської, сільської (селищної) ради на відведення землі у власність з викопіюванням. Тут має міститися місце її розміщення;
  • якщо на земельній ділянці зведено інший об’єкт нерухомості, необхідно надати копію документів, які підтверджують право власності на нього;
  • копію паспорта та ідентифікаційного коду.
як підписати договір з земелевпорядною організацією

Для визначення меж ділянки представник землевпорядної організації виїжджає на вказаний наділ і для замірів застосовує спеціальну техніку і координати ділянки.

Межові знаки слугують границями обійстя в натурі. Їх землевпорядник встановлює за участі власника цієї ділянки, а також господарів сусідніх наділів. Про час і дату встановлення меж конкретної ділянки власники суміжних угідь повідомляються всіма можливими офіційними способами.

Власник землі приймає межові знаки на зберігання. З цією метою укладається акт прийому-передачі.

Отже, встановлення меж земельної ділянки – це процедура із визначення фактичного розташування поворотних точок меж земельного наділу. Її виконують для документального закріплення параметрів угіддя, уклавши договір із землевпорядною організацією.

Як перевірити документи на землю?

Завантажити договір купівлі-продажу землі можна тут

Основне про приватизацію земельної ділянки

Здати землю в оренду: що для цього треба?