Новобудова чи вторинне житло: що краще?

Не все нове – ліпше, не все давнє – надійне.

На сучасному ринку нерухомості покупець – здебільшого у ваганнях: яке житло обрати? Зважитися на ризик – вкласти гроші у первинний ринок, зачекати (а у цей час витрачатися на оренду) і облаштувати домівку за своїми вподобаннями. Чи не ризикувати із забудовниками, купити готову нерухомість, оселитися і… затіяти капітальний ремонт, бо труби протікають, проводка стара, а під вицвілими шпалерами пліснява…

Новобудова і вторинне житло – два полюси українського ринку нерухомості, два рішення в одній ситуації. Третього не дано.

Flombu.com – стисло й конкретно про «за» і «проти» первинного й вторинного житла.

«Плюси» квартири у новобудові

Передмістя і вулиці українських міст буквально рясніють новими будинками. Пропозиція «свіжого» житла на ринку нерухомості доволі щедра. У чому ж переваги новобудов?

1. Житло, яке ще зводиться, порівняно із тим, котре вже введено в експлуатацію, значно дешевше. Ціни на первинному ринку подекуди на 40% нижчі, аніж на нерухомість, яка вже була у вжитку. Вкладник у первинне житло може отримати не менше 20% прибутку, якщо згодом продасть уже збудовану нерухомість.

2. Планування житла на первинному ринку дає клієнту змогу обрати максимально те, що йому до смаку. Скажімо, можна інвестувати у стандартну три- або чотирикімнатну квартиру, а опісля – переоблаштувати її під 3-4 квартири-студії. Це найбільш вдале рішення для розвитку оренди житла.

3. Ліквідність нерухомості на первинному ринку вища, аніж на вторинному. Адже у радянських будинках переважно і прибудинкова територія, і сходові майданчики чи холи занедбані. Це впливає на ліквідність квартири.

4. У житлі так званого нульового циклу є можливість виконати ремонт «під ключ», попередньо узгодивши з виконавцем дизайн і якість будматеріалів.

5. Обираючи житло на первинному ринку, ви водночас обираєте нову інфраструктуру. Зазвичай навколо сучасних житлових комплексів формуються «свіжі» інфраструктурні об’єкти.

6. Новобудови мають більш привабливий вигляд.

7. У зведенні нового житла велике значення має використання сучасних будматеріалів: утеплювачів, шумо- гідроізоляції. Такі будівельні рішення допоможуть господарям економити тепло, воду й електрику.

8. До Вас у цій оселі ніхто не жив, а отже – і не помирав. Стіни нового житла вільні від накопиченого роками негативу. Для тих, хто чутливий до енергетики оселі, це дуже важливо.

Недоліки помешкання на первинному ринку

Однак, у монети – два боки. Які ж «мінуси» помешкання на первинному ринку?

1. Перший і основний недолік покупки первинного житла – це ризик. Вкладники побоюються за те, чи завершать будівництво об’єкта, чи, бува, не заморозять його. Чи дотримає фірма-забудовник термінів здачі будинку в експлуатацію, чи не підстрибне валюта і не доведеться доплачувати за омріяні квадратні метри…

2. Вужчий, порівняно із вторинним ринком, вибір локації. Серед житла, яке вже є у вжитку, значно більше пропозицій. Новобудов, своєю чергою, є немало. Утім, якщо проаналізувати їх на надійність і юридичну чистоту, відсіється чи не половина.

3. Якщо Ви захочете продати придбану на первинному ринку квартиру, то будете змушені дочекатися здачі об’єкта в експлуатацію. Отже, не зможете отримати кошти вже чи у близькій перспективі. Тільки – у віддаленій. На вторинному ринку не потрібно з цим чекати: продав твар – отримав гроші.

4. Якщо будівництво нерухомості, в яку ви інвестували, і завершилося, це не означає, що закінчилися усі пов’язані з нею будівельні роботи і у будинку та дворі настане тиша. Навпаки! Навколо новозведеного об’єкта нерухомості – купа облаштувальних робіт. Якщо йдеться про житловий комплекс, то один будинок зведено, кілька – на черзі. Ще й сусіди у будинку беруться за ремонт. Отже, гуркоту техніки у первинному житлі не уникнути.

5. Ремонт у помешканні, яке щойно здане у вжиток, займе немало часу і фінансів.

6. Багатьох інвесторів відлякують незрозумілі схеми фінансування і будівництва житла.

новобудова або старий фонд

Переваги житла на вторинному ринку

1. Вторинний ринок заманює клієнтів стабільністю, а саме – наявністю житла: не треба ризикувати й інвестувати навмання. Тут усе готово. Це найважливіша перевага квартири, яке вже була у вжитку.

2. Окрім того, не потрібно чекати на виготовлення правовстановлюючих документів. На нерухомість вторинного значення вони уже є.

3. Переважно у такі квартири одразу можна заселятися або здавати їх в оренду.

4. Будинки вторинного рівня спроектовані і зведені за державними будівельними нормами і правилами. Для багатьох клієнтів, які не довіряють новітнім будівельним технологіям, це вирішально.

«Мінуси» квартири із вторинного ринку

1. Під час купівлі квартири, яка вже була у вжитку, зазвичай доводиться заплатити усю суму у валюті. Розтермінування в оплаті на вторинному ринку – винятковість.

2. Житло не має такого привабливого вигляду, як на первинному ринку. Тут втілено переважно застарілі будівельні рішення. А ще – старі комунікації й ліфти. Внутрішньобудинкова інфраструктура? Ні, не чули.

3. Планування у квартирах такого штибу доволі однакове: невеличкі санвузли і кухні. Стіни – без шумо- і теплоізоляції. Отже, взимку швидко віддають тепло, влітку – миттю нагріваються.

4. Часто у таких квартирах перед продажем виконують косметичний ремонт – приховують недоліки і поліпшують привабливість нерухомого майна. Та вже незабаром новим власникам доводиться робити у щойно придбаному житлі ґрунтовний ремонт. Найперше – замінювати інженерні комунікації

5. Зекономити на комунальних платежах теж не вдасться. Більшість квартир вторинного значення під’єднані до централізованих систем.

6. Безпека у будинках вторинного значення здебільшого мінімальна. У деяких із них немає навіть домофону.

У житла на первинному і вторинному ринку є свої «за» і «проти». Під час вибору, яку квартиру купувати, чи, можливо, куди інвестувати, їх потрібно ретельно проаналізувати. Адже серед перелічених недоліків і переваг житла можна без зусиль знайти найважливіші і найактуальніші саме для Вас.

Flombu.com не захищає жоден із сегментів ринку. Ми прагнемо захистити Вас від необдуманих дій із нерухомістю.

Про зміни погляду на сучасний ринок нерухомості дізнайтеся зі статті

Якщо вам цікаво, на якому поверсі ліпше жити, читайте тут

Що потрібно знати про смарт-квартиру у новобудові, дізнайтеся з матеріалу