Реальні терміни будівництва будинків та їх вартість

Одні ростуть, як гриби після дощу, а інші – «вічні недобуди»: будинки в Україні зводять у абсолютно різні терміни.

Так, деякі інвестори не встигають моргнути, як їхній дім готовий, інші ж вкладники, зачекавшись на житло, звертаються з цього приводу до суду .

За скільки часу можна збудувати приватний будинок? А скільки чекати на зведення квартири у багатоповерхівці? Що впливає на терміни будівництва? І скільки орієнтовно коштуватиме спорудження житла в Україні?

Не відволікайтеся. Це – складні розрахунки простими словами.

В Україні за поверховістю будують два види житла: малоповерхове (котеджі, таунхауси , дуплекси тощо) і багатоповерхове (квартири).

Терміни будівництва багатоповерхівок

Строки зведення багатоквартирного будинку в Україні коливаються в середньому від 2-3 років. На цей процес впливає, зокрема, поверховість і параметри житла, безперервність фінансування будівництва, авторитетність будівельної компанії і чимало інших факторів.

Недотримання термінів будівництва багатоквартирних будинків – одна з основних проблем введення багатоповерхівки у експлуатацію.

Ціна за будівництво квартири в Україні становитиме у середньому від 15 тис. грн за «квадрат».

Будівництво приватного будинку в Україні

Утім, у нашій країні можна замовити будівництво приватного будинку. Якщо багатоквартирні будинки у нашій країні зводять у містах, то збудувати приватне малоповерхове житло українці можуть і у сільській, і у міській місцевості.

Проконтролювати терміни будівництва приватного будинку замовникові значно легше. Тому строки зведення малоповерхового житла в Україні переважно дотримуються. А, зважаючи на новітні технології у будівництві, у наш час збудувати дім можна за вражаюче стислі терміни.

Отож, в Україні можна обрати спорудження приватного будинку під чистову обробку чи навіть з ремонтом. Та найбільш поширене серед українців зведення будинку під ключ.

час на будівництво будинку

Будівництво будинку під ключ

Будівництво житла під ключ – процес, на який впливає багато чинників: параметри майбутнього дому, складність проектування, вид будматеріалів, часто – сезонність.

Особливість такого зведення житла у тому, що клієнт замовляє повен цикл будівництва: від проекту – до виконання внутрішньобудинкових робіт. Тобто у результаті домовленостей з будівельною організацією замовник може отримати ключі від житла і заселятися.

Терміни будівництва житла під ключ коливаються з огляду на складність його спорудження: скажімо, звести будинок із цегли – значно складніше і триваліше, аніж із новітніх будівельних матеріалів. Також на строки будівництва дому під ключ впливає складність виконання внутрішніх робіт. У кожному будівництві ці характеристики змінні.

Отже, розглядаючи терміни будівництва приватного будинку, ми вказуватимемо, за скільки у середньому можна збудувати будинок в Україні, тобто «підняти» коробку житла і накрити її.

Будівництво цегляних будинків

Будинки з цегли найбільш довговічні, вогнетривкі, з високим рівнем звукоізоляції. Це перевірені роками споруди, від яких, попри новітні методи будівництва житла, у світі не відмовляються.

Однак будівництво цегляного дому найбільш часо- і фінансово затратне. Щоб звести житло із цегли, потрібно залити глибокий і якісний фундамент. Окрім того, робота з цеглою – кваліфікована і високооплачувана.

Термін будівництва дому з цегли може охоплювати від 1 року до кількох. Ціна за спорудження метра квадратного такого дому становитиме у середньому від 15 тис. грн.

Каркасні будинки під ключ

Каркасні будинки цінуються тим, що вони енергоефективні (добре зберігають тепло) і екологічні (задіюються дерев’яні конструкції). Каркасна технологія у зведенні будинків здешевлює вартість і мінімізує строки будівництва.

Термін будівництва каркасного житлового будинку у середньому становить 3-4 місяці. Ціна зведення будинку за каркасною технологією стартує від 4 тис. грн за 1 м. кв. Будівництво каркасного будинку під ключ обійдеться у середньому у 10 тис. за метр квадратний.

Будинки з SIP-панелей

СІП-панель – це поєднання двох плит ОСП (орієнтовано-стружкова плита) із пінополістиролом між ними. Пінополістирол у цій конструкції забезпечує теплоізоляцію майбутнього житла.

Житлові будинки з СІП-панелей міцні, не дають усадку, екологічні та енергоефективні: не пропускають тепло ані всередину, ані назовні.

Збудувати дім із SIP-панелей можна також дуже швидко – за 3-5 місяців. Ціна за спорудження такого будинку стартує у середньому від 5 тис./м. кв. за коробку.

за скільки часу будується багатоповерховий будинок

Скільки коштує побудувати будинок з газоблоків

Особливо популярними в Україні стали будинки з газоблоків.

Газоблоки – це будівельний матеріал, який вважається одним із видів комірчастого бетону і забезпечує відмінну звукову і термоізоляцію. Зведення будинків із газоблоків не потребує специфічного проектування. А ось правильно визначити навантаження на таку конструкцію навіть дуже потрібно.

Будівництво газобетонних будинків вважається недорогим. Найперше тому, що не потребує міцних і масштабних заливань фундаменту. Адже газобетонні споруди порівняно легкі. Водночас із газобетонними блоками нескладно працювати (великі і не важкі), внутрішні роботи у будинках такого типу виконувати теж порівняно неважко (стіни вдаються рівні з неглибокими швами).

Термін будівництва будинку із газоблоку у середньому становить від 3 до 6 місяців. Вартість будівництва житла із газоблоку оцінюється від 5 тис. грн/м. кв. за коробку.

Ціна і терміни будівництва котеджу

Збудувати котедж в Україні можна і за півроку. Строки виконання внутрішніх робіт у котеджі коливаються від 3 до 7 місяців.

Щодо цін на таке житло в Україні, то коробку котеджу можна спорудити у середньому від 8 тис. грн/м. кв. Зведення котеджу під оздоблення обійдеться від 10 тис. за метр квадратний. А за будівництво котеджу під ключ доведеться віддати найбільше – від 15 тис грн за «квадрат».

Отже, терміни будівництва будинків в Україні різні: багатоквартирні будинки споруджують у середньому за 2-3 роки, приватний будинок можна збудувати значно швидше – навіть за півроку.

Будівництво будинку під ключ – затребувана і поширена послуга серед українців.

Також неабиякої популярності в Україні набувають каркасні та будинки з СІП-панелей. Їх вдається спорудити за лічені місяці.

Будівництво будинку з газоблоку теж триває недовго – до півроку.

Та якими б не були терміни зведення житла – задовгі чи блискавичні – головне, щоб Ви отримали те, що хотіли, – якісну і комфортну оселю.

Розстрочка від забудовника: чи це вигідно?

Як розпізнати незаконне будівництво – читайте у матеріалі

Чи треба купувати підземну парковку у новобудові – дізнавайтеся тут

Чи дає прописка у житлі право власності на нього?